CPF-A-0603B33RE TE Connectivity Passive Product RES SMD 33 OHM 0.1% 1/16W 0603 33 Ohm ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Part Nnumber
CPF-A-0603B33RE
Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/16W 0603 33 Ohm ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Producer
TE Connectivity Passive Product
Basic price
Categories Resistors Chip Resistor - Surface Mount Manufacturer TE Connectivity Passive Product Series CPF-A, Neohm Packaging Digi-Reel® Part Status Active Resistance (Ohms) 33 Tolerance ±0.1% Power (Watts) 0.063W, 1/16W Composition Thin Film Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Temperature Coefficient ±25ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 155°C Package / Case 0603 (1608 Metric) Supplier Device Package 0603 Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword CPF-A-0603B33RE TE Connectivity Passive Product RES SMD 33 OHM 0.1% 1/16W 0603 33 Ohm ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film)